Egymilliárd forintos beruházással, másfél év alatt valósult meg a BioTechUSA-cégcsoport új beruházása Szadán: a magyar tulajdonú cégcsoport gyártó- és logisztikai központja speciális automata raktárral bővült.A Portfolio egy exkluzív sajtóbejárás keretében bejutott a szadai gyárba.
A cégcsoport saját tulajdonban lévő gyártóüzemeit és logisztikai központját Szadán és Dunakeszin alakította ki, összesen közel 44 000 négyzetméter hasznos alapterületen, 24 000 raklap tárolási kapacitással. Itt gyártják és csomagolják termékeik túlnyomó részét: a kapacitásadatok szerint évente 20 millió szeletet, 20 ezer tonna port, 1 milliárd kapszulát és tablettát.
A gyártó- és logisztikai központ új automata raktárral bővült Szadán. A teljes beruházás – beleértve például a vállalatirányítási rendszer fejlesztését, az anyagmozgató gépek és a szükséges eszközök beszerzését is – összesen 1 milliárd forintból valósult meg, amelyből az állami támogatás mértéke 245,4 millió forint. A 450 négyzetméter alapterületű, kétszintes automata raktárban szintenként 20 sor, összesen 9 600 láda helyezkedik el, melyek ki- és betárolását 4-4 rakodógép végzi. A két szint közötti ládamozgatást 3 lift segíti, a folyamatot pedig a munkatársak 6 kezelőpulton keresztül irányítják.
A havonta nagyságrendileg 60 000 rendelés lebonyolítására és 300 000 darab termék tárolására képes raktár a hagyományos, „ember az áruhoz” elvvel szemben az „árut az emberhez” elven működik, amelynek egyik legnagyobb előnye, hogy a dolgozó részéről nem igényel fizikai raktári bejárást. A fejlesztésnek köszönhetően - amennyiben az automata raktár összes kiszedési pontja teljes kapacitással üzemel - percenként 8 rendelés kiszedésére képes.
Egymilliárd forintos beruházással, másfél év alatt valósult meg a BioTechUSA-cégcsoport új beruházása Szadán: a magyar tulajdonú cégcsoport gyártó- és logisztikai központja speciális automata raktárral bővült.
A Deloitte Private nyilvánosságra hozta Best Managed Companies - Kiválóan Vezetett Vállalatok minősítést elnyerő vállalatok 2023-as listáját. A tavalyi tíz díjazott vállalathoz újabb hat csatlakozott. A mentorprogramban olyan sikeres magyar tulajdonú és irányítású vállalkozások vehetnek részt, amelyek – egyéb feltételek mellett – legalább 20 millió euró éves árbevétellel és több mint 50 foglalkoztatott munkavállalóval rendelkeznek. A program során a Deloitte szakértői mentorként rávilágítanak a cég erősségeire, valamint feltárják, hogy a globális gyakorlatokat figyelembe véve, milyen területen lenne még érdemes fejleszteni. A nemzetközi szinten már három évtizedes múltra visszatekintő kezdeményezés egyik legfőbb tanulsága, hogy a vállalatvezetők a világon mindenhol hasonló problémákkal küzdenek, ezért különösen értékesek azok a jó gyakorlatok, amelyeket a cégek megismerhetnek és implementálhatnak a részvételt követően. A korábbi általános kihívások, mint a stratégiaalkotás, a szervezetfejlesztés vagy digitális áltállás mellett, idén már hangsúlyos szerepet kaptak a fenntarthatósági vállalások és a zöld átmenet megvalósítása is. A Deloitte Private a jövőben a minősítést elnyerő vállalatok közötti közösségépítést nemzetközi szintre emelné, ezzel is segítve a magyar cégek külföldi láthatóságának növelését.
20 milliárd forintos növekménnyel zárta a 2022-es évet a BioTechUSA-cégcsoport. Európa egyik legnagyobb étrendkiegészítő- és speciális élelmiszer gyártójának és forgalmazójának árbevétele elérte a 80,4 milliárd, EBIDTA mutatója pedig meghaladta a 11,5 milliárd forintot – hangzott el a cégcsoport csütörtöki sajtótájékoztatóján. A magyar tulajdonban levő vállalatcsoport 300 új termékkel bővítette portfólióját és 17 új üzletet nyitott.
Kapacitásbővítő fejlesztésbe kezd a étrendkiegészítők gyártásával foglalkozó BioTech USA Kft. A több mint száz országban jelen lévő vállalat fejlesztésének értéke 11,5 milliárd forint, amihez az állam 2,7 milliárd forint támogatást ad, így segítve száz új munkahely létrehozását.
Az elmúlt hónapok egyik legfontosabb hazai üzleti híre volt, hogy a magyar tulajdonú BioTechUSA 5 millió euróért megvásárolta a szintén magyar alapítású, az elmúlt években dél-afrikai tulajdonban lévő versenytársát, a Scitec Nutritiont. A BioTechUSA ma Magyarországon egyértelműen piacvezető, és Európa-szerte is a legismertebb márkák között tartják számon: a felvásárlással a cég komoly lépést tett a további növekedés felé.
A BÉT50 Klubon kerekasztal beszélgetést tartottak olyan vállalatok vezetőivel, amelyek részt vettek a BÉT50 programban. A beszélgetésben Hovány Márton, a Hovány Csoport vezetője, Kasza János, a Jász-Plasztik Csoport műszaki és fejlesztési igazgatója és Lévai Bálint, a BioTech USA cégcsoport ügyvezetője vett részt, a kerekasztal beszélgetés moderátora Seres Béla, a Deloitte ügyvezető partnere volt.
Készül a Trump-Orbán találkozó.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az ukrán elnök szerint stratégiai partnerként tekintenek az Egyesült Államokra.
Itt az előrejelzés: felhőszakadás, de jégeső is jöhet.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.